Działki pod budowę domu ponownie w użytkowaniu wieczystym!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
zdjęcie
Powracamy do formuły możliwości wyboru pomiędzy zakupem działki pod budownictwo jednorodzinne na własność, a nabyciem prawa użytkowania wieczystego.
W tym drugim przypadku, nabywca płaci 25 procent ceny uzyskanej w przetargu, a następnie co roku uiszcza opłatę za użytkowanie wieczyste w wysokości 1% wartości nieruchomości.
Zgodnie z ustalonymi zasadami programu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam” nabywca ma obowiązek w ciągu dwóch lat rozpocząć na działce budowę domu, a w ciągu pięciu lat musi ją zakończyć. Po co najmniej 5 latach właściciel może wykupić wieczyste użytkowanie. Wówczas otrzyma dodatkowo 50 procentową bonifikatę. Aby z niej skorzystać należy być płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych w Piotrkowie Trybunalskim przez okres 2 lat poprzedzających złożenie wniosku o udzielenie bonifikaty.

Pierwsze przetargi w tej formule już 19 stycznia! Na chętnych czekają 4 działki przy ulicy Żeglarskiej na osiedlu Wierzeje.

Szczegółowych informacji o dostępnych działkach udziela Referat Gospodarki Nieruchomościami, ul. Szkolna 28, pok. 58, tel. 044 7321852.
← powrót