„Wymuszone bezpieczeństwo” w ODA

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
zdjęcie
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę prac Marcina Berdyszaka „Wymuszone bezpieczeństwo”. Już w piątek (9.02) zaplanowano wernisaż wystawy.
Najnowsza wystawa należy do kategorii: „rzeźba, obiekt, instalacja”, a zaprezentowane zostaną na niej najnowsze prace Marcina Berdyszaka.

Na wystawie zaprezentowana będzie najnowsza twórczość Marcina Berdyszaka między innymi praca z cyklu ,,Kiedy bariera staje się treścią” o charakterze malarskim, instalacja dotycząca problemu etyki fotoreportera oparta na głośnej sprawie Iana Rossa Baughmana z 1977 roku, prezentowana w zeszłym roku w Bośni i na Słowacji oraz najnowsza, nigdzie nie pokazywana grupa obiektów zatytułowana ,,Pancerze wymuszające”.
- Wszystkie realizacje są próbą refleksji nad pozorami bezpieczeństwa, pozorami otwartości i dostępności z tytułu globalizacji, otwartych granic i tak zwanego niwelowania różnic kulturowych i społecznych – zapowiada Piotr Gajda z ODA i dodaje, że grupa prezentowanych obiektów jest próbą ukazania potencjalnych obszarów naszej koncentracji, które  czynią nas bezbronnymi na ewentualny atak czy zagrożenie.

Wernisaż odbędzie się w galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5 o godz. 19:00, a wystawę będzie można oglądać do 4 marca.
← powrót