„Znachor” - audiobook Krzysztofa Kamińskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
zdjęcie
Audiobook z powieścią "Znachor" Tadeusza Dołęgi – Mostowicza w interpretacji Krzysztofa Kamińskiego, to kolejny projekt piotrkowskiego aktora i reżysera.
„Znachor” to jedna z najpoczytniejszych książek Tadeusza Dołęgi – Mostowicza, początkowo była napisana jako scenariusz filmowy. Po odrzuceniu przez producentów, autor postanowił przerobić utwór na powieść. Książka była drukowana w odcinkach, w codziennej prasie. Wreszcie została sfilmowana. „Znachor” wyreżyserowany w 1937 roku przez Michała Waszyńskiego, został uznany za jedną z najlepszych i najbardziej kasowych produkcji doby przedwojennej. Druga wersja powstała w 1981 roku.

– Pomysł nagrania audiobooka zrodził się podczas czytania powieści na antenie lokalnego radia – zdradza Krzysztof Kamiński. - Po zakończeniu audycji nagraliśmy płytę i dziś mamy gotowy materiał – dodaje.
Poniżej prezentujemy fragment projektu. Płyty można nabywać w wybranych piotrkowskich księgarniach.


Krzysztof Kamiński, aktor i reżyser, zanim nagrał audiobook ze "Znachorem", wydał inną powieść autorstwa Tadeusza Dołęgi – Mostowicza „Karierę Nikodema Dyzmy”. Choć największy sukces przyniosły artyście takie projekty: "Salome" (płyta wydana w 2008 roku z tekstami Borowskiego, Tetmajera i R.M. Rilkego do muzyki Michała Lorenca oraz widowisko poetycko-medialne o tym samym tytule będące połączeniem tekstu, muzyki i fotografii) oraz „Miłość jest najważniejsza” spektakl z wierszami Karola Wojtyły. W dorobku Kamiński ma reżyserię dwóch wielkich widowisk  historycznych - "Zygmunt August w Piotrkowie" (2007) oraz "Kmicic Europy - Sąd nad Krzysztofem Arciszewskim" (2010). Piotrkowianin ma za sobą także role w takich produkcjach, jak m.in.: Sztos 2, Piąte: nie odchodź, Baron24, Cisza nad rozlewiskiem.
← powrót