Ewa Izydorczyk-Grzelak, drygent Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej, została laureatem Złotej Wieży Trybunalskiej. O takim wyborze zdecydowała Kapituła Złotej Wieży Trybunalskiej.
W związku z organizacją Imienin Piotrków 2019 od piątku (21.06) do poniedziałku (24.06) zmieni się organizacja ruchu w centrum miasta. Innymi trasami pojadą także autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.
Kamienica w Rynku Trybunalskim 9 została zwyciężczynią jedenastej odsłony konkursu „Nowa Elewacja”.
LemON, Natalia Nykiel, Mateusz Ziółko, Happysad oraz O.S.T.R. – to gwiazdy tegorocznych Imienin Piotrków. Dni Miasta rozpoczynają się w piątek i potrwają 3 dni.
Już po raz szósty w Boże Ciało w amfiteatrze miejskim odbędzie się „Koncert Chwały”. Zapraszamy od godz. 18:00.
Do 24 czerwca przyjmowane są projekty do budżetu obywatelskiego 2020. Do tej pory do Urzędu Miasta wpłynęła jedna propozycja.
 
Pełne słońce, wysoka temperatura, długi dystans i ekstremalne przeszkody – tak wyglądała druga odsłona piotrkowskiego Human Machine.
W niedzielę (16.06) w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się VII Memoriał im. Zbigniewa Chwalnego w brydżu sportowym. Udział w zawodach wzięło 56 brydżystów.
Od piątku (14.06) funkcjonuje „Mediateka 800-lecia”. Inauguracji towarzyszy piknik rodzinny. Przedstawiamy najważniejsze informacje organizacyjne.
W piątek (14.06) w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęły się Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Badmintonie. Do naszego miasta zawitali najlepsi polscy badmintoniści w kategoriach U19 i U23.