W piątkowym (19.10) wydaniu „Naszego Dziennika” ukazał się wywiad z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem. Ogólnopolska gazeta codzienna po raz kolejny ukazuje Piotrków Trybunalski jako samorząd podążający dobrą drogą rozwoju.
Oświetlone tablice z rozkładami jazdy pojawiły się w kolejnych wiatach przystankowych. To kolejne ułatwienie wprowadzone na piotrkowskich przystankach.
Przedszkole i Klub Dziecięcy Kubuś Puchatek i Przyjaciele może się już poszczycić pełnoprawnymi przedszkolakami. W czwartkowe (18.10) popołudnie odbyła się uroczystość ślubowania.
21 października odbędą się wybory samorządowe. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do 21.00.
Rozpoczęła się kolejna inwestycja drogowa w zachodniej części miasta. Tym razem remont przechodzi ul. Kotarbińskiego.
W środę (17.10) rozpoczęła się 18. edycja Trybunalskiego Forum Trzeźwościowego. Tegoroczne spotkania odbywają się pod hasłem „Każdy uzależniony człowiek to czyjeś dziecko…”.
 
31 rodzin zamieszka w kamienicy, która powstaje przy skrzyżowaniu ulicy Jerozolimskiej i Starowarszawskiej. Prace trwają już na ostatniej kondygnacji.
Ruszył nabór wniosków do rządowego programu „Czyste powietrze”, w którym można pozyskać nawet 100 procent dofinansowania na termomodernizację oraz wymianę przydomowych kotłowni.
Reprezentantki piotrkowskiego Klubu Kultury „Jaskółczyn” gościły w czwartek (18.10) u prezydenta Krzysztofa Chojniaka. Do magistratu przybyła delegacja dzieci z zespołów „Aerobik” wraz z Magdaleną Markiewicz, instruktorem i choreografem.
Piotrkowski Klub Starszych Panów świętuje w tym roku jubileusz 15–lecia działalności. Oficjalne obchody odbyły się we wtorek (16.10) w Dziennym Domu Pomocy Społecznej.