Jeszcze w tym roku piętnaście rodzin wprowadzi się do nowych kamienic, które miasto buduje przy ul. Garncarskiej.
25 maja mija 70. rocznica zamordowania przez władze komunistyczne rtm. Witolda Pileckiego. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zaprasza do wzięcia udziału we wspólnym marszu ku czci bohatera.
Już w najbliższy weekend - 26 i 27 maja - odbędzie się jubileuszowy V Festiwal Kultury Miast Partnerskich. Zapraszamy do zapoznania się z programem.
Pięć piotrkowskich par świętowało w sobotę jubileusze małżeńskie. Uroczystość jubileuszowa odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Pierwsza część dwudziestego, jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „Interakcje" dobiegła końca. Ostatnie piątkowe (18.09) pokazy podsumowała gala finałowa w Ośrodku Działań Artystycznych.
„Ojcowie Niepodległości” to tytuł wystawy, którą można oglądać w Piotrkowie Trybunalskim. Prezentacja jest częścią akcji edukacyjnej Instytutu Pamięci Narodowej „Biało-czerwony szlak. Moja Niepodległa”.
Kapela Lubelska Baszta z Lublina została zwycięzcą czternastej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego.
Moc bardzo efektownych akrobacji można było podziwiać podczas I Mistrzostw Piotrkowa Trybunalskiego Skate i BMX, jakie zorganizowano w minioną niedzielę (20.05).
Siatkarze Skry Bełchatów oraz aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska, to goście specjalni Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który w piątek (18.05) odbył się w hali Relax.
Kolejna inwestycja na Podzamczu – przebudowana zostanie ulica Pereca. Nowa droga zostanie połączona z ul. Wojska Polskiego oraz al. Kopernika.