Budujemy mieszkania na Podzamczu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
zdjęcie
31 nowych mieszkań znajdzie się w kamienicy, która powstanie przy skrzyżowaniu ulic Starowarszawskiej oraz Jerozolimskiej. Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie inwestycji.
Znajdujące się obecnie w tym miejscu zniszczone kamienice zostaną wyburzone. W ich miejsce wybudowany zostanie nowoczesny budynek, w którym oprócz mieszkań znajdą się także lokale usługowe.
- To kolejny ważny element programu „Młode Stare Miasto”, którego celem jest ożywienie terenów Podzamcza. Chcemy w tym miejscu stworzyć atrakcyjne osiedle mieszkaniowe – mówi prezydent Krzysztof Chojniak podkreślając, że to już kolejna inwestycja mieszkaniowa w najstarszej części miasta.
- Od podstaw budynki z lokalami mieszkalnymi budujemy już na ul. Garncarskiej. Tam zamieszka piętnaście młodych małżeństw z dziećmi – przypomina prezydent Chojniak.

Kamienica przy skrzyżowaniu ulic Starowarszawskiej oraz Jerozolimskiej realizowana jest w formule TBS, a zainteresowanie piotrkowian lokalami jest bardzo duże.
- Obecnie w tym budynku zostały wolne jeszcze cztery mieszkania. Zainteresowanych zamieszkaniem na Podzamczu zapraszamy do naszej siedziby przy al. 3 Maja 31 – mówią pracownicy Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

W nowym budynku znajdą się 1-, 2- i 3-pokojowe mieszkania, które będą mieć powierzchnię od 35 do 65 metrów kwadratowych. Budynek będzie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej, a inwestycja obejmie również budowę wewnętrznego parkingu.
Na parterze znajdą się mieszkania dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz trzy lokale usługowe.

Jak podkreśla prezydent Chojniak inwestycje mieszkaniowe są kluczowe dla ożywienia tej części miasta.
- Jako samorząd robimy pierwszy krok. Chcemy zachęcić deweloperów do inwestowania w najstarszą część miasta. Tylko wspólne działanie może spowodować, że piotrkowskie Podzamcze stanie się tętniącym życiem osiedlem mieszkaniowym – podsumowuje Krzysztof Chojniak.  
← powrót