XXIV Igrzyska Salezjańskie za nami

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
zdjęcie
W ubiegły weekend w naszym mieście odbyły się XXIV Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. Na piotrkowskich obiektach zaprezentowało się około 400 młodych sportowców z całej Polski.
Igrzyska rozpoczęły się w piątkowe przedpołudnie. Zawodnicy tego dnia rywalizowali w wieloboju. Pierwszy dzień zakończył się oficjalnym otwarciem Igrzysk, które zorganizowano w piotrkowskiej hali "Relax".
- Serdecznie witam na tym wyjątkowym wydarzeniu. Życzę wszystkim sukcesów. Jestem przekonany że będzie Wam towarzyszyła sportowa rywalizacja. Niech taki duch będzie z Wami w trakcie Igrzysk oraz niech prowadzi Was do sukcesów w codziennym życiu – mówił podczas ceremonii otwarcia prezydent Krzysztof Chojniak
Uroczystość swoim występem uświetniły grupy akrobatyczno-cyrkowe z Piotrkowskiej Fabryki Talentów państwa Wiśniewskich.

Drugi dzień zmagań to już gry zespołowe i indywidualne. Zawodnicy rywalizowali w turniejach piłki siatkowej dziewcząt i chłopców, piłki nożnej chłopców, tenisa stołowego oraz w wieloboju. Rywalizacja w każdej dyscyplinie odbywała się w trzech kategoriach wiekowych.
Obok rozgrywek dla uczestników zaplanowano również zwiedzanie Piotrkowa Trybunalskiego oraz zabawy integracyjne prowadzone przez harcerzy ZHR.

Igrzyska zakończono uroczystą eucharystią w kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Medale puchary oraz nagrody dla zwycięzców wręczył wiceprezydent Adam Karzewnik oraz Ks. Edward Pleń – krajowy duszpasterz sportowców.
← powrót