CIT zaprasza w świat bombek

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
zdjęcie
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza w bajkowy świat bombek. 2 lutego będzie można wziąć udział w zwiedzaniu piotrkowskiej firmy Szkło-Dekor, a wycieczka połączona będzie z warsztatami robienia bombek.
Bombki choinkowe cieszą nasze oczy w każde święta Bożego Narodzenia. Od pokoleń są najpopularniejszą i najpiękniejszą grudniową dekoracją. Jak powstają te wszystkie kruche, szklane cuda? Warto poznać odpowiedź na to pytanie, tym bardziej że proces wytwarzania bombek jest bardzo ciekawy, wieloetapowy, pracochłonny i wymagający ogromnej fachowości.

Już od lat ogromną popularnością cieszą się organizowane przez Centrum Informacji Turystycznej wycieczki do naszej fabryki bombek, połączone z warsztatami wykonania oraz dekorowania własnych bombek przez zwiedzających.
- Uczestnik wycieczki ma okazję nie tylko poznać tajniki produkcji, ale także wykonać własne szklane ozdoby choinkowe – opowiada Błażej Cecota, kierownik Centrum Informacji Turystycznej i dodaje.
- W ramach warsztatów dekorowania bombek uczestnicy otrzymują wszystkie niezbędne materiały (wydmuszki – czyli ozdoby do dekorowania, brokaty, kleje). Każdy zwiedzający ręcznie maluje cztery bombki, które następnie są pakowane do specjalnego, wygodnego do przewiezienia kartonika.

Na wycieczkę można zapisywać się od 22 stycznia. Wstęp 20 zł.
Warsztaty odbędą się 2 lutego o godz. 14.00 w siedzibie Szkło-Dekor przy ul. 1 Maja 21.
← powrót