2 + 6 =
2 + 6 =
zdjęcie
Szczypiornistki Piotrcovii w najlepszy z możliwych sposobów pożegnały się ze swoimi kibicami. W ostatnim spotkaniu sezonu w piotrkowskiej hali Relax pokonały Ruch Chorzów.
Mecz był bardzo emocjonujący, choć początek nie zapowiadał wyrównanego starcia. Nasze zawodniczki od pierwszych minut wyraźnie dominowały i po upływie dwudziestu minut zdołały wypracować sobie pięciobramkową przewagę.
Wtedy jednak coś się zacięło w grze Piotrcovii. Przyjezdne jeszcze przed przerwą zdołały znacząco zniwelować stratę, a w drugiej połowie doprowadzić do wyrównania. Do końca meczu na parkiecie trwała bardzo wyrównana walka.
Przy stanie 27:28 rzut karny na bramkę zamieniła Anna Wasilewska, a decydującego gola na dwadzieścia sekund przed końcem rzuciła Kinga Gutkowska. Piotrkowianki obroniły ostatnią akcję Ruchu i mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem.

Ostatni mecz tego sezonu podopieczne duetu Znichuk/Wypych rozegrają w Kościerzynie. Dla Anny Wasilewskiej (Szafnickiej) będzie to ostatnie spotkanie w barwach macierzystego klubu. Po kilkunastu latach doświadczona wychowanka Piotrcovii kończy swoją przygodę z piłką ręczną.