Jan Norbert Dubrowin: 40 lat pracy twórczej

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 8 =
Link
3 + 8 =
dubrowin
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na jubileuszową wystawę piotrkowskiego artysty Jana Norberta Dubrowina „Malarstwo – 40-lecie pracy twórczej”.
Wernisaż wystawy odbędzie się 30 lipca o godz. 19:00 w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8. Wystawę będzie można oglądać do 29 sierpnia.

JAN NORBERT DUBROWIN
Urodził się 06.06.1957 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP). Dyplom z zakresu tkaniny unikatowej i malarstwa uzyskał w 1981 w pracowni Antoniego Starczewskiego i Wiesława Garbolińskiego. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. W latach 1991-1993 był wykładowcą malarstwa i rysunku w Schola Posnaniensis w Poznaniu.
Wielokrotnie prezentował swoją twórczość na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą m. in. w Rzeszowie, Tarnowie, Poznaniu, Nowym Sączu, Kaliszu, Sieradzu, Bielsku-Białej, Radomiu, Warszawie, Łodzi, Toruniu, Bełchatowie, Szczecinie, Wiśle, Mikołowie, Kostromie, Esslingen, Gironie, Równem, Pradze.
Brał udział w wielu plenerach malarskich i wystawach poplenerowych. Jest laureatem nagród i wyróżnień m.in. w ogólnopolskich konkursach malarskich w Rzeszowie i Piotrkowie Trybunalskim. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i bierze udział we wszystkich wystawach środowiskowych. W 2006 z okazji jubileuszu 25-lecia pracy twórczej uhonorowany został „Brązowym Medalem za Zasługi dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego”. W 2014 z okazji 33 – lecia pracy twórczej w ODA Piotrków Tryb., miała miejsce przekrojowa wystawa twórczości artysty.

Główne cechy jego twórczości to realistyczne przedstawianie świata i malarskie podejmowanie problemu światła i cienia. Dla Jana Norberta Dubrowina głównym motywem malarstwa jest człowiek, jego wnętrze, przeżycia. Pojawia się też pejzaż i sceny rodzajowe.
← powrót