Dzisiaj: Piątek 07 sierpnia 2020

XIII Festiwal Klarnetowy za nami

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
zdjęcie
Sobotnim wręczeniem nagród zakończono i podsumowano XIII Festiwal Klarnetowy, który przez ostatni tydzień trwał w naszym mieście. Laureaci zagrali także koncert na Rynku Trybunalskim.
Przez ostatni tydzień w Piotrkowie Trybunalskim trwał XIII Festiwal Klarnetowy. W sobotę odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród dla najlepszych klarnecistów w poszczególnych kategoriach wiekowych.
 - Festiwal jest największą tego typu imprezą w Polsce, na której spotykają się najlepsi muzycy z całego kraju. Co dwa lata Piotrków Trybunalski na kilka dni staje się stolicą polskiego klarnetu – opowiadają organizatorzy.

Już tradycją stało się, że po tygodniu przesłuchań i rywalizacji, najlepsi klarneciści prezentują się szerszej publiczności. W piątkowe popołudnie uczestnicy festiwalu zjawili się na Rynku Trybunalskim. Tam piotrkowianie mieli okazję posłuchać laureatów tegorocznego konkursu.
Uroczyste podsumowanie zorganizowano dzień później. W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej wręczono wyróżnienia i nagrody dla najlepszych oraz wysłuchano koncertu laureatów.
- Dla Piotrkowa Trybunalskiego to wielki zaszczyt gościć tak wspaniałych muzyków – mówił podczas uroczystego zakończenia Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak. - Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w naszym mieście odbywa się taki festiwal. Szczególne słowa uznania i gratulacje chciałbym złożyć uczestnikom konkursu. Dzięki Wam mieliśmy okazję słuchać tak wspaniałej muzyki. Mam nadzieję, że za dwa lata wszyscy spotkamy się na kolejnym, czternastym już, festiwalu klarnetowym – podsumował prezydent

W tym roku komisja artystyczna postanowiła przyznać nagrodę GRAND PRIX - klarnet Buffet Crampon dla Eryka Oliwy z POSM II st. w Katowicach oraz talony na usługi serwisowe o wartości 500 zł dla Sylwii Adamskiej, Karolinie Bober, Bolesławowi Twardziakowi oraz Erykowi Oliwa.
W załączniku publikujemy listę wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach Festiwalu.

Załączniki artykułu

protokol klarnetowy (Pobrań: 387)
← powrót