Dzisiaj: Środa 30 listopada 2022

Zagrali jazz w zamku

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 4 =
Link
6 + 4 =
DSCN3284
W niedzielne popołudnie (18.09), w salach dawnego Zamku Królewskiego odbył się XXIX z cyklu Jazz Scena Zamek, podczas którego przybyli wysłuchali utworów muzyki jazzowej w wykonaniu zespołu „Cup of Time”.
Przed piotrkowską publicznością wystąpił zespół „Cup of Time” w koncercie pt: „Zbigniew Namysłowski najciekawszy polski kompozytor jazzowy”. Zespół zagrał w składzie: Agnieszka Cypryk – skrzypce, Ryszard Borowski – flet, Rafał Grząka akordeon oraz Krzysztof Lenczowski – wiolonczela.
 
"Do pomysłu z wykorzystaniem kompozycji Zbigniewa Namysłowskiego dochodziliśmy stopniowo. Niezwykle cenimy go nie tylko jako wykonawcę i saksofonistę. Uważamy, że jest on najbardziej znaczącym polskim kompozytorem jazzowym. Ponieważ wszyscy znamy go osobiście, ułatwiło nam to decyzję, by zwrócić się do niego o materiał wyjściowy. Dostaliśmy szereg znakomitych tematów. Zaaranżowaliśmy je i za każdym razem grając te utwory odczuwamy sporą satysfakcję" - pisze założyciel i lider zespołu, znakomity flecista, kompozytor, aranżer i pedagog, Ryszard Borowski.
 
← powrót