Dzisiaj: Wtorek 22 września 2020

22 września obchodzimy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji w Piotrkowie Trybunalskim będzie można skorzystać z darmowych przejazdów autobusami MZK i rowerem miejskim.
Kolejna placówka oświatowa w naszym mieście bogaci się o atrakcyjny kompleks sportowo-rekreacyjny. Dobiegają końca prace przy budowie boisk i placu rekreacyjnego przy SP 11.
Zapraszamy do skorzystania z kolejnej e-usługi dostępnej w piotrkowskim magistracie. Bez konieczności wychodzenia z domu można już zarejestrować nowo narodzone dziecko.
Sala widowiskowa w Miejskim Ośrodku Kultury znów nosi imię Jana Kilińskiego. Uroczystości ponownego nadania imienia patrona rzemieślników odbyła się w piątkowe (18.09) południe.
W Piotrkowie Trybunalskim pobito dziś rekord Polski w skokach głową w dół (head down). Wyjątkowo efektowne wydarzenie odbyło się w piątek (18.09) na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
„Elektromobilność przyszłością motoryzacji” - to tytuł eventu, który w piątek (18.09) odbył się na parkingu przed Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.
Na zmodernizowanej ulicy Pereca zmieniło się prawie wszystko. W piątek (18.09) nową drogę – już połączoną z Al. Kopernika i ul. Wojska Polskiego – oficjalnie otworzył prezydent Krzysztof Chojniak.
Miniturniejem piłkarskim dla dzieci oficjalnie otworzyliśmy nowy kompleks boisk ze sztucznymi nawierzchniami na stadionie miejskim „Concordia”.
17 września 1939 roku ZSRR wbił nóż w plecy walczącej z hitlerowskim najeźdźcą II Rzeczypospolitej. Tego dnia wojska radzieckie wkroczyły na wschodnie granice Polski.
W Szkole Podstawowej nr 12, u jednego z uczniów, zdiagnozowano zakażenie wirusem COVID-19. W placówce natychmiast wdrożone zostały wszystkie procedury bezpieczeństwa.