Aktualności

mqYktkuTURBXy8zYjMzMzI0ZS02OTE4LTQ0YzYtYTIxYS01MTBlZjcwYjBiMWYuanBlZ5GVAs0DAADCww
Do 30 listopada można składać wnioski o dofinansowanie do ogrzewania dla gospodarstw domowych oraz podmiotów wrażliwych. Jednorazowy zasiłek otrzymają gospodarstwa i podmioty posiadające wpis źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Zadanie to w naszym mieście realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Gdzie? Jak? I kiedy złożyć wniosek? Tłumaczymy poniżej.
 
 
zakres-konkurs-1647862913
Trwa piętnasta edycja konkursu „Nowa Elewacja”, którego ideą jest nagrodzenie właścicieli prywatnych nieruchomości, które zostały wyremontowane do końca 2022 r. Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego
airly
Kolejny czujnik jakości powietrza AIRLY, wspomagający walkę ze smogiem, został zainstalowany w naszym mieście. Do zainstalowanych już urzędzeń dołączył kolejny czujnik uruchomiony przez Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika. przy ul. Wolborskiej.
DSC_4919
O kilkadziesiąt miejsc parkingowych wzbogaci się jeszcze w tym roku ulica Wojska Polskiego. To odpowiedż władz miasta na apele mieszkańców zgłaszanych ws. budowy parkingu w pobliżu wiaduktu kolejowego.
aA
1 października przypada 8. edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. W naszym mieście ten wyjątkowy dzień będziemy świętować w Mediatece 800-lecia. Już w sobotę, w godz. 17.00-22.00 pracownicy książnicy przygotowali dla wszystkich wiele ciekawych atrakcji. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "To się musi powieść".
DSC_4793
Za nami 55. Sesja rady Miasta. Podczas wczorajszych (26.09) obrad radni m.in. zapoznali się z aktualną sytuacją finansową miasta oraz prognoża na najbliższe lata, a także zdecydowali o ustaleniu podatku od nieruchomości na 2023.
IMG_2095
W sobotę (24.09) swój okrągły XX jubileusz świętowała Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Bosko. Tego dnia świętowano również jubileusz V-lecia funkcjonowania Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej im. św. Jana Bosko w Piotrkowie.
0817983d2e6a804e8ca9a56b3e3bae15
Wczoraj (25.09) na terenie stanicy harcerskiej w Trzech Morgach odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru dla Hufca ZHP Piotrków Trybunalski. Uroczystości rozpoczęły się polową mszą świętą, podczas której poświęcony został nowy proporzec.
pieniadze-dlug-fot-shutterstock-37391782
Ministerstwo Finansów podniosło górne stawki podatku od nieruchomości. Ciężkie czasy dla samorządów spowodowane galopującą inflacją, drastycznymi podwyżkami cen oraz zmianami podatkowymi, które uderzają w dochody samorządów (PIT) powodują, że stawki podatku w naszym mieście – muszą ulec zmianie. Dotychczas regulacja tego podatku odbywała się o wskaźnik poziomu inflacji. Aktualna zmiana - z wyjątkiem jednej stawki - jest mniejsza od wskaźnika inflacji.
sesja-szablon-1-1642754037
Po raz pięćdziesiąty piąty w tej kadencji samorządu obradować będą piotrkowscy radni. Sesja odbędzie się w poniedziałek (26 września) o godz. 18:00.