Dzisiaj: Wtorek 07 lipca 2020

Kapela "Spod Dębu" ponownie najlepsza

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
zdjęcie
Piotrkowska kapela "Spod Dębu" została zwycięzcą XV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego. Drugie miejsce przypadło Lubelskiej "Baszcie", a trzecie miejsce zajęła kapela Rawskie Retro z Ukrainy.
Przez dwa ostanie dni Piotrków Trybunalski był stolicą muzyki podwórkowej. Wszystko za sprawą Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego, który na stałe wpisał się już w kalendarz kulturalnych wydarzeń w naszym mieście. Jak co roku występom poszczególnych zespołów przysłuchiwały się tłumy piotrkowian.

W tym roku o Grand Prix rywalizowało dwadzieścia sześć kapel, nie tylko z całej Polski, ale także z Ukrainy. Finał tradycyjnie odbył się w niedzielne popołudnie. Wówczas wręczono nagrody dla najlepszych uczestników. Specjalną atrakcją dla przybyłych był także występ Warszawskiej Kapeli z Targówka.
Jurorzy w tym roku jednomyślnie podjęli decyzję o zwycięstwie kapeli "Spod Dębu" z Piotrkowa Trybunalskiego.
- Komisja zwróciła szczególną uwagę na atrakcyjne opracowania muzyczne komponowane przez członków zespołu, które mogą być wzorem dla innych kapel – mówił po ogłoszeniu werdyktu Leszek Bonar przewodniczący jury.

Niestety z powodu niesprzyjających warunków pogodowych publiczność nie zobaczyła koncertu laureatów.
← powrót