Miasto rezygnuje z SIM

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 6 =
Link
9 + 6 =
1920x810
Program "Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa" oraz stan finanów miasta - to główne tematy wywiadu, jakiego na antenie radia Strefa FM udzielił w środę (16.06) prezydent Krzysztof Chojniak. Zapraszamy do wysłuchania audycji.
Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak był w środę (16.04) gościem Beaty Hołubowicz-Stachaczyk w audycji „O tym się mówi”.
Na antenie radia Strefa FM prezydent m.in. przybliżył szczegóły rezygnacji naszego miasta z udziału w programie „Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa.

- SIM jest dobrym pomysłem, ale nie we wszystkich przypadkach. Jest dobrym rozwiązaniem na kwestie budownictwa mieszkaniowego dla gmin, które nie posiadają Towarzystwa Budownictwa Społecznego – mówił Krzysztof Chojniak i podkreślił, że SIM i TBS niosą praktycznie to samo i na takich samych zasadach się opierają.
- Dlatego nie uznaliśmy za stosowne, żeby dublować i tworzyć kolejny podmiot, który generowałby koszty a wpływ na niego mielibyśmy ograniczony. Kiedy przy pomocy TBSu możemy realizować to samo – zdołał prezydent i podkreślił, że w przyszłości możliwe jest wejście do SIM pod warunkiem spełnienia pewnych warunków. Jakich?

Odpowiedź na to pytanie, jak również inne informacje dotyczące sytuacji finansowej miasta Zapraszamy do wysłuchania wywiadu, w którym znajdziemy odpowiedź na to pytanie, jak również poznamy aktualną sytuację finansową miasta.

← powrót