Dzisiaj: Wtorek 07 lipca 2020

Przejazdy TIR-ów pod kontrolą

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
zdjęcie
Urząd Miasta wspólnie z Komendą Miejską Policji oraz Strażą Miejską przeprowadzili trzydniową akcję kontrolno-prewencyjną dotyczącą samochodów ciężarowych poruszających się po piotrkowskich drogach. Podsumowanie działań zorganizowano w miniony poniedziałek.
Wraz z rozpoczęciem przebudowy tzw. „gierkówki” na terenie Piotrkowa Trybunalskiego widoczny jest wzmożony ruch samochodów. Kierowcy chcąc ominąć korki na trasie przejeżdżają przez miasto. Jak wjazd samochodów osobowych nie jest w żaden sposób ograniczony, tak auta ciężarowe – przejeżdżające przez Piotrków - mogą poruszać się jedynie wyznaczonymi drogami krajowymi.

Aby sprawdzić, jak faktycznie wygląda przejazd TIR-ów przez miasto prezydent Krzysztof Chojniak wyszedł z propozycją do Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Krzysztofa Mikułowskiego o podjęcie wspólnych działań mających na celu ochronę bezpieczeństwa mieszkańców oraz piotrkowskich dróg.
- Akcja ukierunkowana była na ujawnienie wykroczeń popełnianych przez kierowców ciężarówek, którzy nie stosują się do zakazu wjazdu tego typu pojazdów do miasta. Działania wspierane były przez patrole ponadnormatywne finansowane przez piotrkowski samorząd, które kierowane były do służby w uzgodnieniu z prezydentem miasta – informuje Ilona Sidorko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

Kontrole przeprowadzono od 15 do 17 maja. W tych dniach w godzinach 10.00-18.00 mundurowi sprawdzali czy poruszające się po piotrkowskich drogach pojazdy ciężarowe wjechały na teren miasta docelowo czy też zrobiły to niezgodnie z przepisami.
- Mundurowi w trakcie trzydniowej akcji skontrolowali 47 samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony. Policjanci ujawnili 11 kierujących, którzy naruszyli przepisy. Funkcjonariusze sprawdzali również ważność badań technicznych oraz stan techniczny pojazdów. Zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych. Łącznie nałożono 10 mandatów karnych oraz skierowano jeden wniosek o ukaranie do sądu – podsumowuje rzecznik KMP w Piotrkowie.

Podobne akcje będą kontynuowane.
← powrót