Dzisiaj: Środa 30 listopada 2022

Spisywaliśmy się podczas pikniku

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 1 =
Link
6 + 1 =
ara
Blisko 60 osób spisało się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań podczas Letniego Pikniku Rodzinnego, który w weekend odbył się w Piotrkowie. NSP trwa do końca września.
Akcja spisywania ludzi w NSP podczas plenerowych imprez w mieście po raz kolejny okazała się świetnym pomysłem. W trakcie Letniego Pikniku Rodzinnego można było spisywać się na specjalnym stanowisku w parku św. Jana Pawła II. Przez dwa dni ustawiały się tam spore kolejki, a łącznie dzięki tej akcji spisało się blisko 60 osób.
Ogólnie na dzień 20 lipca, według danych GUS, spisała się już blisko połowa piotrkowian.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa w naszym kraju od 1 kwietnia. Główną i najwygodniejszą formą udziału w nim jest samospis internetowy przez portal www.spis.gov.pl.

Ci, którzy nie spiszą się indywidualnie zostaną spisani przez rachmistrzów. Albo telefonicznie albo w firmie wywiadu bezpośredniego (sprawdź, jak poznać rachmistrza TUTAJ). Spisać można się także telefonicznie. Wystarczy zadzwonić na infolinię – 22 279 99 99. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00.

Dużym zainteresowaniem cieszy się także stacjonarny punkt, który od 21 czerwca działa w galerii Focus Mall (przy głównym wejściu).  Przypominamy, że spisać się można także w Urzędzie Miasta. Aby tego dokonać należy wcześniej umówić wizytę pod numerem bezpłatnej infolinii 800-241-251 lub nr tel. 44 732-77-01.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkiem. W przypadku odmowy spisania się nakładana jest kara grzywny, która może wynieść nawet 5 tys. złotych. 
W badaniu musi wziąć udział każdy, kto stale lub czasowo zamieszkuje na terytorium RP oraz obywatele Polski przebywający za granicą (bez względu na okres przebywania), którzy nie wymeldowali się z pobytu stałego w Polsce w związku  z wyjazdem na stałe za granicę.
← powrót

Ostatnie aktualności