Dzisiaj: Poniedziałek 06 lutego 2023

Dla inwestorów

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 4 =
Link
9 + 4 =

mapa

Największym atutem Piotrkowa Trybunalskiego jest korzystne położenie w centrum kraju przy usytuowanej wzdłuż zachodniej granicy miasta autostradzie A-1, wzdłuż północnej granicy drodze ekspresowej S-8 oraz skrzyżowaniu ważnych dróg krajowych i międzynarodowych. Dzięki tym połączeniom oraz przebiegającej przez Piotrków Trybunalski jednej z najważniejszych w Polsce linii kolejowej – miasto stało się idealnym miejscem dla inwestycji. Oprócz połączeń drogowych i kolejowych atrakcyjność inwestycyjną miasta zwiększa lokalne lotnisko z 1000 metrowym betonowym pasem startowym dla samolotów kategorii dyspozycyjnej.

 

 

ikeaPIOTRKÓW TRYBUNALSKI TO NOWOCZESNE USŁUGI LOGISTYCZNE

Atrakcyjność inwestycyjna miasta szybko została zauważona przez światowe koncerny logistyczne. W bezpośrednim sąsiedztwie ważnych węzłów komunikacyjnych zainwestował największy dostawca powierzchni magazynowej ProLogis Poland, który w Piotrkowie Trybunalskim wybudował m.in. największe w kraju centrum dystrybucyjne firmy Unilever. Innym inwestorem jest szwedzka IKEA, która zrealizowała centrum dystrybucyjne obsługujące całą Europę Środkowo-Wschodnią. Nowy projekt magazynowy w bezpośrednim sąsiedztwie miasta zrealizował także Kaufland. Zainteresowanie inwestycjami logistycznymi w granicach Piotrkowa Trybunalskiego jest tak duże, że w mieście i jego okolicy powstają jedne z większych w kraju projekty logistyczne: Logistic City Piotrków Distribution Center i P3 Park Piotrków. Każdy z tych projektów to ponad 100ha powierzchni i docelowo około 900 000 m2 nowoczesnej zabudowy magazynowej.

CENTRA LOGISTYCZNE

Logistic City1.Logistic City Piotrków Distribution Center – ponad 100 ha powierzchni, 450.000m2 pod zabudowę. Miejsce położenia teren miasta Piotrkowa Trybunalskiego bezpośrednie sąsiedztwo drogi ekspresowej S-8, węzeł komunikacyjny autostrady A1 i drogi ekspresowej S-8 w odległości ok. 8km. Projekt jest inwestycją długoterminową. Wartość nakładów inwestycyjnych szacowana jest na  500 mln zł. Dotychczas zrealizowano cztery hale o pow. 42 tys. m2, 6 tys. m2 i 41,6 tys. m2, 41tys. m2. 

2.     P3 Park Piotrków - 122ha terenu, ooddano do użytku dwa magazyny o ogólnej pow. 75 tys. m2. Najwięksi najemcy: inPost, FM Logistic, Integer Erontrans, Kuehne + Nagel. Miejsce położenia około 1km od północnych granic miasta Piotrkowa Trybunalskiego na terenie Gminy Grabica, bezpośrednie sąsiedztwo drogi krajowej nr 91, w odległości ok. 1 km od drogi ekspresowej S-8 i autostrady A1.  
 

Kaufland3. Centrum Logistyczne „Kaufland” – 27ha powierzchni, 120.000mkw. pod zabudowę. Posiada m.in. nowoczesny magazyn wysokiego składowania, który ma 37 metrów wysokości, 7 tys. mkw pod zabudowę, mieści 42 tys. palet oraz automatyczny magazyn tzw. Drobnicowy o pow. 9 tys. m2. Miejsce położenia około 1km od zachodniej granicy Piotrkowa Trybunalskiego, bezpośrednie sąsiedztwo drogi krajowej nr 8,
w odległości ok. 1km węzeł komunikacyjny autostrady A1 z drogą krajową nr 8.

 

 4. Regionalne Centrum Dystrybucji IKEA – centrum dystrybucyjne obsługujące całą Europę Środkowo-Wschodnią. 47ha powierzchni, prawie 150 tys. m2, wysokość magazynów
 - 22 m i 38 m. Obecnie trwa budowa nowego modułu tranzytowego o powierzchni 12 tysięcy m2, planowane zakończenie inwestycji II poł. 2020 r. Miejsce położenia bezpośrednio przy północnej granicy miasta Piotrkowa Trybunalskiego na terenie Gminy Moszczenica, bezpośrednie sąsiedztwo drogi krajowej nr 8 i nr 91, węzeł komunikacyjny autostrady A1 i drogi krajowej nr 8 w odległości ok. 4km.   

Prologis5. ProLogis Park Piotrków – 20 ha powierzchni, 80 tys. m2 pod zabudowę, istniejące 2 hale - 50 tys., 29 tys. m2. Położenie - teren miasta Piotrkowa Trybunalskiego, bezpośrednie sąsiedztwo węzła komunikacyjnego autostrady A1 i drogi krajowej nr 8.
6. ID Logistics  - 10 ha powierzchni, 20 tys. m2 pod zabudowę. Położenie Rokszyce, bezpośrednie sąsiedztwo węzła komunikacyjnego autostrady A1 i drogi krajowej nr 8.


7. Exeter Park Piotrków II - teren o powierzchni 25 ha, docelowo zaplanowano realizację 6 hal o ogólnej powierzchni zabudowy 82 tys. m2, zrealizowano 3 hale o pow. 21 tys. m2, 43 tys. m2 i 17,5 tys. m2. Położenie na terenie Gminy Wola Krzysztoporska - 3 km od granicy zachodniej Piotrkowa Trybunalskiego i autostrady A1, bezpośrednie sąsiedztwo drogi krajowa nr 8.
 

 

PiomaPRZEMYSŁ STALOWY I ODLEWNICZY

Zamet Industry S.A. - lider na rynku przemysłowej produkcji konstrukcji stalowych. 
Pioma Odlewnia sp. z o.o. - producent odlewów staliwnych i żeliwnych.

PRZEMYSŁ MOTORYZACYJNY
Haering Polska Sp. z o.o. - jeden z największych na świecie zakładów produkcyjnych, wytwarzających precyzyjne części toczone dla branży motoryzacyjnej. W 2005 roku Firma uzyskała zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – Podstrefa Piotrków Trybunalski i została uznana za największego inwestora ŁSSE w tym właśnie roku.  Cooper-Standard Automotive Zakład w Piotrkowie Trybunalskim - producent komponentów dla motoryzacji z gumy i plastiku. Plasimet Sp. j. - producent elementów metalowych z rur, profili i drutu.

PRZEMYSŁ PAPIERNICZY

EMERSON Polska Sp. z o. o. największy w Europie producent papieru komputerowego oraz jeden z czołowych producentów formularzy z nadrukiem. Na rynku polskim Firma zajmuje również pozycję lidera w produkcji rolek kasowych. Firma działa od 1992 roku notując stały wzrost przychodów. Od 2002 roku spółka świadczy profesjonalne usługi w zakresie zarządzania danymi i korespondencją. Spółka dynamicznie rozwija współpracę z zagranicznymi odbiorcami, eksportując towary do krajów Unii Europejskiej i Europy Wschodniej. Jej dalszy rozwój związany jest z inwestycjami w nowoczesne technologie obejmując dynamiczny wzrost usług w zakresie zarządzania danymi i korespondencją oraz poszerzenie oferty produktów, adresowanych zarówno do klientów w Polsce, jak i za granicą.
 

Sulimar PiotrkówPRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

DRINK ID Sp. z o.o. (dawniej: Sulimar) działa w Piotrkowie Trybunalskim od 1927 roku. To jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm z regionu łódzkiego. Oprócz marek własnych oferta DRINK ID, w ramach produkcji kontraktowej, obejmuje wiele różnych kategorii napojowych, m.in.: soft drinks, wody smakowe i funkcjonalne, napoje typu ice tea, sports drinks, BCAA drinks, izotoniki czy napoje energetyczne. W ofercie są również napoje alkoholowe, wina owocowe, szampany, cydry, w tym również doskonałe piwa warzone w należącym do firmy Browarze Piotrków. Browar Piotrków to doskonale znany w regionie producent popularnych, nagradzanych w kraju i za granicą marek piwa, takich jak Trybunał, Cornelius i Beczkowe. 
Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy - uruchomiony w Piotrkowie Trybunalskim w 2014 r. W okresie 1 roku powstał tu od podstaw browar z warzelnią o wybiciu 20 hl. i leżakownią o łącznej pojemności 400 hl. Browar wyposażony jest w nowoczesną linię rozlewniczą o wydajności do 2 tys. but./godz. Piwo w browarze rozlewane jest w butelki i kegi.
F.H. NOWALIJKA jest jedną z największych firm branży owocowo – warzywnej. Sprzedaje m.in do firm z Włoch, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii.
Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowo-Handlowe Kandy - nowoczesny zakład przetwórstwa owoców produkujący wyroby dla przemysłu spożywczego, oferujący szeroki asortyment komponentów owocowych i kremowych.

INNE SEKTORY GOSPODARKI

Firma „POLANIK”, działająca od 1966 roku, to producent i dostawca wysokiej klasy sprzętu sportowego, ponad 200 wyrobów w 16 grupach asortymentowych. Sprzęt sprzedawany jest do kilkudziesięciu krajów świata, od Afryki Południowej, poprzez Bliski Wschód, do większość krajów Europy, po Kanadę i Stany Zjednoczone.
W Piotrkowie prężnie działają również firmy zajmujące się usługami z zakresu ochrony osób i mienia oraz utrzymania czystości, nalezą do nich: Przedsiębiorstwo Usługowe „ROKA”, Inwemer Holding, „MUSI”, „CZA-TA Niciak”. Firmy te zatrudniają łącznie ponad 15.000 osób na terenie całego kraju.* autor zdjęć lotniczych (1-6): Michał Szelest