Dzisiaj: Środa 08 lutego 2023

Dzień Walki z HIV i AIDS w SP 2

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 6 =
Link
8 + 6 =
IMG_3718
We wtorek (5 grudnia) w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się powiatowe obchody Światowego Dnia Walki z HIV i AIDS, podczas których podsumowano realizację programu „Profilaktyka zakażeń”.
 
We wtorek (5 grudnia) Szkoła Podstawowa nr 2 obchodziła Światowy Dzień Walki z HIV i AIDS. Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Młodzi o HIV i AIDS”, którego organizatorem był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Nagrody dla zwycięzców ufundowane przez Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka, wręczyli: Pani Anna Kańska- Kierownik Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE oraz Pan Radosław Kaczmarek- Kierownik Referatu Edukacji Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Laureatami w konkursie zostali:
I miejsce - Gabriela Gajda uczennica Szkoły Podstawowej w Gomulinie,
II miejsce – Zuzanna Jagodzińska uczennica Szkoły Podstawowej nr 2
w Piotrkowie Trybunalskim,
III miejsce – Weronika Krawiec uczennica Szkoły Podstawowej w Czarnocinie.
Ponadto przyznano 5 wyróżnień dla:
Zofii Murat, Julii Łuczyńskiej uczennic Szkoły Podstawowej w Gomulinie,
Amelii Kropiś uczennicy Szkoły Podstawowej w Niechcicach,
Macieja Sadury ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim,
i Olgii Fidalii ze Szkoły Podstawowa nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim.
 
Przypomnijmy, że z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku 1 grudnia jest uroczyście obchodzony jako Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji na całym świecie odbywają się spotkania, wykłady oraz kampanie poświęcone chorobie oraz wszystkim osobom, które się z nią zmagają. Warto przypomnieć, że nieodłącznym elementem obchodów tego dnia jest Czerwona Kokardka – symbol solidarności z osobami zakażonymi HIV, chorymi na AIDS oraz ich bliskimi.
 
← powrót