"Weekend seniora z kulturą" w muzeum

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 3 =
Link
3 + 3 =
MKiDN_Weekend_seniora_z_kultura_1080x1080_TT
Najbliższy weekend (1-2.10) to "Weekend seniora z kulturą"- jest to ogólnopolska akcja, która w tym roku będzie miała swoją dziewiątą odsłonę. Z tej okazji piotrkowskie Muzeum zaprasza wszystkich seniorów do bezpłatnego zwiedzenia ekspozycji przygotowanych w Zamku Królewskim (plac Zamkowy 4).
Jest to akcja inicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki akcji seniorzy będą mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak wiele do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki kultury.
„Weekend seniora z kulturą” w naszym mieście przygotowało piotrkowskie Muzeum, które w najbliższy weekend zaprasza wszystkich do Zamku Królewskiego (plac zamkowy 3).

-Z tej okazji w sobotę (1.10) oraz niedzielę (2.10) oferujemy seniorom bezpłatny wstęp na nasze ekspozycje- zapraszają pracownicy muzeum.
Seniorzy obejrzą wystawę czasową „Pan Tadeusz - między poezją a historią. W 190. rocznicę  rozpoczęcia prac nad utworem”, która wpisuje się w ogólnopolskie obchody Roku Romantyzmu. Zwiedzający będą mieli okazję odkryć miejsca, które były pierwowzorem Soplicowa, czy zamku Horeszków. Można będzie podziwiać ubiory, broń, obrazy i dokumenty nawiązujące do epoki oraz do treści „Pana Tadeusza”.
 
 


*****
Galeria zdjęć:
-Zdjęcie nr 1- plakat zapraszający na wydarzenie.
← powrót