Nowy parking jeszcze w tym roku

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 8 =
Link
4 + 8 =
DSC_4919
O kilkadziesiąt miejsc parkingowych wzbogaci się jeszcze w tym roku ulica Wojska Polskiego. To odpowiedż władz miasta na apele mieszkańców zgłaszanych ws. budowy parkingu w pobliżu wiaduktu kolejowego.
Rokrocznie w Piotrkowie Trybunalskim przybywa miejsc postojowych dla samochodów. Budujemy je przy okazji wykonywania kompleksowych modernizacji ulic, ale także jako samodzielne inwestycje. Jeszcze w tym roku wybudujemy parking, przy ulicy Wojska Polskiego (przy wiadukcie kolejowych, vis-a-vis optyka). Realizacja tego zadania, to odpowiedź miasta na postulaty mieszkańców zgłaszanych ws. budowy parkingu w pobliżu wiaduktu.

- Na placu w rejonie ulicy Budki zwyczajowo wykorzystywanym przez mieszkańców do parkowania aut powstanie kilkadziesiąt miejsc postojowych z prawdziwego zdarzenia ze stanowiskiem dla osób z niepełnosprawnościami. Cała nawierzchnia utwardzona zostanie płytami ażurowymi, na których wyodrębnione zostaną stanowiska do postoju - informują pracownicy ZDiUM.

- Parking będzie udogodnieniem dla mieszkańców, ale również osób przyjeżdżających w ten rejon miasta, by załatwiać rozmaite sprawy w punktach usługowych, handlowych czy w pobliskiej poradni - mówił prezydent Krzysztof Chojniak.

Inwestycja będzie kosztowała blisko 206 tys. zł. Zadanie wykona piotrkowska firma PPUH JONBUD MARIUSZ JONCZYK. Wykonawca na zrealizowanie tej inwestycji będzie miał 2 miesiące od podpisania umowy.
 
← powrót