Jubileusz parafii św. Jacka i św. Doroty

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 6 =
Link
1 + 6 =
DSC_0142
W piątek (2.12) w kościele św. Jacka i św. Doroty odprawiono jubileuszową mszę świętą upamiętniającą 100-lecie powstania parafii. Uroczystościom przewodniczył Metropolita Łódzki ks. arcybiskup Grzegorz Ryś.
 
Uroczysta msza święta upamiętniająca 100-lecie parafii zgromadziła wielu gości oraz parafian. W eucharystii uczestniczyli m.in. przedstawiciele parafii prawosławnej, ewangelickiej, władz centralnych i samorządowych, organizacji społecznych oraz duchowni.
- Parafia jest po to, aby słuchać Słowa Bożego, poddać się jego działaniu i wyjść do ludzi. Jesteście dziś w tym miejscu tacy piękni, tacy cudowni. Pan zgromadził Was po to, abyście wyszli do ludzi, bo Kościół jest posłany do świata. Świat to nie jest jakaś abstrakcja. To jest mój dom, moje miejsce pracy, moje miejsce wypoczynku, moje miasto. To są miejsca, w które Pan Bóg nas posyła - mówił podczas kazania Metropolita Łódzki.  

Podczas eucharystii ks. Mariusz Jersak, proboszcz parafii pw. św. Jacka i św. Doroty, przypomniał historię kościoła oraz powstania parafii. Na zakończenie arcybiskup Grzegorz Ryś dokonał zawierzenia kościoła Matce Bożej.
← powrót