Dzisiaj: Poniedziałek 27 września 2021

Nienormatywne przejazdy na piotrkowskich drogach

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 6 =
Link
7 + 6 =
dsc1323-1280x831
W ostatnim czasie mieszkańcy mogli zaobserwować nienormatywne pojazdy, które poruszały się piotrkowskimi drogami. Przejazdy takich aut oraz wzmożony ruch samochodów ciężarowych bezpośrednio wpływają na niszczenie miejskich ulic.   
- Przez pierwsze trzy tygodnie lipca Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta zaopiniował trasy przejazdu dla 32 pojazdów nienormatywnych. Masa całkowita poszczególnych pojazdów nienormatywnych wahała się od blisko 29 do aż 173 ton – informują pracownicy ZDiUM.
Transportami nienormatywnymi przewożono m.in. jachty, domek holenderski, urządzenia i maszyny, konstrukcje stalowe i dźwigary.

Legalne transporty nienormatywne to nie jedyny problem na piotrkowskich ulicach. Remontowany odcinek autostrady A1 spowodował wzmożony ruch samochodów ciężarowych, które przejeżdżają przez Piotrków Trybunalski. Szczególnie jest to widoczne na ulicach, które biegną w śladzie dróg krajowych.
Samorząd ściśle współpracuje ze służbami mundurowymi, aby przejazd odbywa się wyłącznie pod tych drogach w mieście, które są do tego powołane. Policja kontroluje nieuprawnione wjazdy w ramach swoich obowiązków, a także wykorzystując patrole ponadnormatywne, na które pieniądze przekazuje Urząd Miasta. Swoje działania prowadzi również Inspekcja Transportu Drogowego, kontrolując nieuprawnione oraz przeciążone auta nieposiadające odpowiednich zezwoleń.

Jak podkreślają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta stan dróg w mieście jest na bieżąco monitorowany, a uwagi dotyczące niszczenia jezdni przez samochody ciężarowe są systematyczne przekazywane do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

*****
Galeria zdjęć:
- zdjęcie nr 1: kontrola ITD samochodu ciężarowego. 
← powrót