Ważne inwestycje z dofinansowaniem?

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 5 =
Link
4 + 5 =
Bez tytułu
Przebudowa i rozbudowa hali Relax, budowa farmy fotowoltaicznej oraz modernizacja ul. Roosevelta to inwestycje, o dofinansowanie których będzie aplikował Piotrków Trybunalski.
Do końca lipca samorządy mają czas na złożenie wniosków o dofinansowanie w Programie Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Piotrków w tym programie przygotował trzy wnioski. Aby móc je złożyć należy zabezpieczyć odpowiedni wkład własny.
Z tego względu prezydent Krzysztof Chojniak zawnioskował o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, podczas której radni przegłosują zmiany w Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz budżecie miasta na 2021 rok, dzięki którym Piotrków będzie mógł złożyć wniosek aplikacyjny.

Piotrków będzie się ubiegał o dofinansowanie 3 inwestycji:
- przebudowy i rozbudowy hali Relax wraz z adaptacją budynku po destylarnii;
- modernizacji całej ul. Roosevelta (od ronda Żołnierzy Wyklętych do granic miasta);
- budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 1 megawata na terenie oczyszczalni ścieków.

XL Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta odbędzie się jutro (28.07). Ze względu na sytuację epidemiologiczną została zwołana w trybie korespondencyjnym. Materiały na sesję radni otrzymali drogą elektroniczną. Imienne karty z głosowaniami zwrócą do magistratu, a podczas sesji przewodniczący Rady Miasta odczyta wyniki głosowań.

W programie sesji znalazła się także uchwała w sprawie przystąpienia w formule porozumienia międzygminnego do współpracy w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radomsko - Piotrków Trybunalski – Bełchatów. Miejski Obszar Funkcjonalny to obszar Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) składający się z kilku miast i gmin, który będzie miał uprzywilejowaną pozycję w walce o pieniądze unijne w trybie pozakonkursowym. Więcej na temat MOF piszemy TUTAJ.

Sesja rozpocznie się o godz. 16:00. Transmisję będzie można śledzić w internecie. 
← powrót