Kadetki AKS najlepsze w Polsce

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 2 =
Link
9 + 2 =
Kadetki Atletycznego Klubu Sportowego najlepsze w Polsce. Piotrkowskie zawodniczki wygrały klasyfikację drużynową podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi. Rywalizację w najważniejszych zawodach tej kategorii wiekowej w Polsce, w czołowej trójce zakończyli także kadeci AKS.
Młode zapaśniczki AKS wywalczyły w Łodzi trzy medale, zdecydowanie dominując w niższych kategoriach wagowych. Julia Dolna zdobyła złoto, a Kinga Jaroniek srebro w wadze 43 kg. Wiktoria Jaroniek, etatowa reprezentantka Polski, nie miała sobie równych w wadze 46 kg. Wysokie, piąte miejsca zajęły Olga Jarosińska (kat. 43 kg) i Karina Dolna (kat. 65 kg), co mocno przyczyniło się do tego, że AKS triumfował w klasyfikacji klubowej.
Piotrkowskie kadetki potwierdziły tym samym, że w kraju należą do ścisłej czołówki. Taki sam sukces odniosły w 2018 roku, wygrywając Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która wówczas odbyła się w Krotoszynie.
 
Przynależność do ścisłej krajowej czołówki potwierdzili także piotrkowscy kadeci, którzy w klasyfikacji klubowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zajęli trzecie miejsce, a warto dodać, że do zwycięskiej ekipy z Poznania stracili tylko jeden punkt. Zawodnicy AKS w Łodzi wywalczyli dwa medale (srebrny – Mateusz Dawid w kat. 65 kg i brązowy Patryk Robaszek w kat. 80 kg) i aż trzy piąte miejsca (Adam Pluta w kat. 45 kg, Kacper Chodakowski w kat. 60 kg i Adrian Nurkowski w kat. 71 kg).
 
- Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbywa się pod koniec sezonu i jest najlepszym wyznacznikiem jakości pracy wykonanej w klubach z młodzieżą od jesieni do wczesnego lata. Myślę, że wyniki osiągnięte przez naszych kadetów mówią same za siebie – mówi Michał Jaworski, wiceprezes Atletycznego Klubu Sportowego.
- Dziewczyny po raz kolejny pokazały, że są najlepsze w Polsce; wyprzedziły m.in. wyspecjalizowane w zapasach kobiet drużyny z Rudy Śląskiej i Chełma. Powtórka triumfu w OOM z 2018 roku to efekt ciągłości pracy zapoczątkowanej przez nieodżałowanej pamięci Grzegorza Ludwiga i kontynuowanej przez Angelikę Dytrych, Łukasza Torchalskiego i Dawida Szkodzińskiego. Panowie także potwierdzili, że ciągle są jedną z głównych sił w zapasach klasycznych w kraju. Do tradycyjnie mocnych ekip z Poznania i Raciborza stracili zaledwie jeden punkt, a w klasyfikacji generalnej wyprzedzili prężny ośrodek z Radomia. A warto dodać, że dla wielu naszych kadetów jest to pierwszy rok startów w tej kategorii wiekowej - podsumowuje. 
 
Teraz przed zawodnikami i zawodniczkami Atletycznego Klubu Sportowego okres wakacyjnych obozów, na których będą przygotowywać formę przed nowym sezonem rozpoczynającym się w drugiej połowie sierpnia.
← powrót