Wielki sukces braci Danielaków

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 1 =
Link
5 + 1 =
01
Bracia Mateusz i Maksymilian Danielakowie osiągnęli życiowy sukces podczas turnieju w Mariborze, Yonex Slovenia Future Series zdobywając srebrny medal w grze deblowej. Zawody odbywały się w minioną niedzielę (20.11).
 
Bracia, w finale ulegli reprezentantom Danii, Rasmusowi Espersenowi i Kristianowi Kræmerowi (7:21, 15:21). To pierwszy medal zawodników w międzynarodowym turnieju elity. Warto dodać, że obaj bracia zaliczyli też świetny turniej w singlu. Mateusz Danielak, po pokonaniu reprezentanta Niderlandów, Denisa Koppena (13:21, 21:17, 24:22) znalazł się w najlepszej „16” turnieju, gdzie odpadł dopiero po 3-setowym boju z Anglikiem, Hengiem Lin Nganem. Tam też dotarł Max Danielak, który przedzierał się przez kwalifikacje, w pokonanym polu zostawiając kolejno: Francuza Matteo Justela (2:0), Huindusa Venkatę Uneetha Krishnę Bhimavarapu (2:0), Duńczyka Mathiasa Solgaarda (2:0) i jeszcze jednego Francuza, Arthura Wakhevitscha (2:0).

- Oczywiście jesteśmy niezwykle szczęśliwi, mamy jednak do tego sukcesu spory dystans. Nie czarujmy się, jesteśmy z bratem przede wszystkim singlistami umiejącymi grać debla. Z racji tego, że mieszkamy odpowiednio w Warszawie i w Białymstoku, trudno mówić o wspólnym deblowym treningu. A jednak zagraliśmy bardzo dobre zawody, choćby popisowy i wręcz szalony mecz w ćwierćfinale oraz naprawdę dobry – mimo wyniku – mecz w finale. Pomogła też spora doza szczęścia w turniejowej drabince" – relacjonuje Mateusz Danielak.
- To dla mnie coś niewiarygodnego! Zaledwie miesiąc temu skończyłem osiemnaście lat i oto zagrałem finał seniorskiego turnieju daleko od Polski. Międzynarodowy wicemistrz Słowenii? Fajnie to brzmi! Ten występ da nam ponadto spory awans w światowym rankingu deblistów, w którym aktualnie jesteśmy na 222 miejscu – dodaje Maksymilian Danielak.
← powrót